Perfumy. Jak i gdzie aplikować, żeby zapach długo się utrzymał?

perfumy.jpg

Hejka!

Jak większość dziewczyn, tak i ja w toaletce trzymam mnóstwo perfum, flakoników i zapachów. Mam kilka produktów na specjalne okazje, zwykłych pachnideł na co dzień, a także parę kosmetyków, które kupiłam z uwagi na ciekawy design opakowania. W tym poście dowiecie się, jak ich używam i co robię, żeby aromat perfum utrzymał się jak najdłużej.

Gdzie najlepiej aplikować perfumy?

Perfumy, w tym mgiełki, najlepiej aplikować tam, gdzie skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza, a także tam, gdzie wyczuwamy puls i gdzie ciało jest cieplejsze. Będą to więc: skóra za uszami, szyja, skronie, zagłębienie w obojczyku, zgięcia łokci i kolan, nadgarstki. Jeżeli twój zapach nie zawiera alkoholu, możesz nanieść go na włosy. Pamiętaj, że nie musisz spryskiwać wszystkich tych miejsc. Nawet twój ulubiony zapach może stać się uciążliwy dla osób przebywających w twoim towarzystwie, a po jakimś czasie może się stać przykry także i dla ciebie.

Jak przedłużyć zapach perfum?

Wystarczy zastosować prostą zasadę layeringu, czyli warstwowego nakładania perfum. Miejsca, które wymieniłam wcześniej, kilkukrotnie spryskaj produktem. Równie dobrze możesz stosować balsamy i żele pod prysznic z tej samej linii zapachowej co perfumy. Jeśli zależy ci na tym, żeby jeszcze bardziej przedłużyć zapach perfum, nałóż je na włosy i ubranie. Uważaj jednak, bo produkty zapachowe z alkoholem mogą wysuszyć pasemka i uszkodzić tkaniny. Podobno całkiem niezłym sposobem jest również nałożenie olejku jojoba lub bezzapachowej wazeliny na skórę w tym miejscu, gdzie planujesz popsikać się perfumami.

W jaki sposób przechowywać perfumy?

Perfumy należy przechowywać z daleka od źródeł światła, ciepła i wilgoci. Pilnuj także, żeby po każdym zastosowaniu dokładnie zamknąć buteleczkę. W ten sposób nie narazisz ich na utlenianie. Najlepszym miejscem na przechowywanie perfum jest szafka w sypialni lub… specjalna lodówka. Takie urządzenia znajdziesz między innymi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Nie ustawiaj perfum na toaletce lub w łazience, gdzie narażone są na działanie światła i wilgoci.

A jak wy przechowujecie i stosujecie perfumy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *