Okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać te idealne?

oczy.jpg

SIEMA!

Mimo że lato już się kończy, to okulary przeciwsłoneczne warto mieć zawsze przy sobie. Po co? W końcu jesienią promieniowanie, które jest szkodliwe dla naszego wzroku, również dociera do ziemi. Okulary przeciwsłoneczne sprawdzą się nawet zimą, kiedy słońce będzie odbijać się od śniegu i ze zdwojoną siłą padać na twarz. Jak widzisz, okulary to bardzo ważny gadżet. Sprawdź, które będą dla ciebie najlepsze.

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Nosząc odpowiednio dobrane okulary, możesz wyszczuplić lub wydłużyć twarz, sprawić, że będzie wyglądała piękniej lub młodziej, w końcu stać się bardziej tajemniczą… Jeżeli masz okrągłą twarz, wybierz kwadratowe lub prostokątne oprawki w większych rozmiarach. Dobrze sprawdzą się oprawki w wyrazistych i grubych ramkach. Do twarzy kwadratowej dobierz owalne lub okrągłe oprawki lub tzw. pilotki. Ramki lekko zaokrąglone na dole idealnie będą pasowały do buzi w kształcie serca. Chyba nie muszę mówić, że do twarzy owalnej pasują wszystkie typy okularów. Czemu? Bo twarz owalna jest idealna!

Okulary przeciwsłoneczne a wielkość twarzy

Dobór okularów do tego parametru twarzy opiera się na zasadzie przeciwstawności. Osoby, które mają drobne i smukłe buzie, będą dobrze wyglądają w dużych okularach z wyrazistymi oprawkami. Natomiast osoby z twarzą szeroką i pełną powinny nosić okulary w małych rozmiarach.

Okulary przeciwsłoneczne a typ urody

Jak wszystkie dobrze wiemy, istnieją cztery podstawowe typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich charakteryzuje się innymi kolorami włosów, cery i tęczówki. To właśnie do tych barw powinnaś dobrać odcień oprawek i szkieł. Jeżeli postawisz na jasne kolory, twoja twarz wyda się subtelniejsza. Natomiast ciemne ramki okularów wyostrzają kontury twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne – najważniejsze informacje

Kolor i wielkość oprawek to tak naprawdę sprawy drugorzędne. Kupując okulary przeciwsłoneczne, szczególną uwagę zwróć na wysokość i rodzaj filtra UV. W taki system ochrony oczu będą wyposażone tylko te okulary, które kupisz w profesjonalnym salonie optycznym. Nie licz na to, że okulary z bazaru ochronią twój aparat wzroku przed promieniowaniem słonecznym.

Jakie są Wasze ulubione okulary? A może macie jakieś inne sposoby ochrony przeciwsłonecznej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *