Kosmetyki mineralne. Czemu są tak dobre?

kosmetyki-mineralne.jpg

Cześć dziewczyny!

Założę się, że większość z Was ma w swojej kosmetyczce choć jeden kosmetyk mineralny. Bo w mojej znajduje się ich naprawdę sporo. Moją ulubiona marką jest Annabelle Minerals. Makijaż zrobiony tymi produktami wygląda genialnie! Jeśli chcesz poznać zalety kosmetyków mineralnych, zajrzyj do mojego posta.

Czemu kosmetyki mineralne są takie dobre?

Kosmetyki mineralne to sama natura. Nie znajdziesz w nich żadnych sztucznych substancji, parabenów, barwników i składników zapachowych. Jeżeli masz wrażliwą lub alergiczną skórę, to bez obaw możesz je stosować – nie wpłyną niekorzystnie na twoją buzię. Wręcz przeciwnie. Kosmetyki mineralne pielęgnują i leczą cerę. A jak powstają? Robione są z minerałów, które następnie oczyszcza się bez użycia chemii i poddaje dokładnemu rozdrobnieniu. O jakości kosmetyku decyduje połączenie minerałów w odpowiednich proporcjach i ich pochodzenie. Kosmetyki mineralne polecane są przed wszystkim osobom z cerą problematyczną. Z tych produktów chętnie korzystają także osoby, które cenią sobie życie w zgodzie z naturą.

Zalety kosmetyków mineralnych

Jeżeli chcesz używać dobrej jakości kosmetyków mineralnych, zwracaj uwagę na kilka ważnych spraw. Produkt powinien zawierać minerały pochodzące z certyfikowanych źródeł; surowiec powinien przejść testy dermatologiczne. Dobry kosmetyk mineralny nie zawiera parabenów i konserwantów. Znajdują się w nim naturalne składniki o właściwościach łagodzących i przeciwzapalnych. Kosmetyki mineralne dobrej jakości zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną.

Czy aplikacja kosmetyków mineralnych jest trudna?

Na początku może być uciążliwa, ale z czasem nauczysz się, jak robić to poprawnie. Do aplikacji kosmetyków mineralnych najlepiej nadają się pędzle syntetyczne. Dobrze rozprowadzają pyłek, nie tworząc przy tym żadnych plam i smug. Kosmetyki mineralne powinno nakładać się na nawilżoną i oczyszczoną twarz. Pierwsza warstwa powinna być bardzo cienka. Jeśli zależy ci na lepszym kryciu, dołóż kolejne warstwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *