Kosmetyki do skóry suchej. Które wybrać i jak używać?

kosmetyki.jpg

Cześć!

Skóra sucha wymaga szczególnego traktowania. Aby ją odpowiednio wypielęgnować, należy używać skutecznych i zarazem łagodnych kosmetyków. Jak to zrobić? Przeczytaj mój mini poradnik, a wszystkiego się dowiesz. Twoja skóra w mig odzyska piękny i zdrowy wygląd.

Skóra sucha – przyczyny

Skóra staje się sucha, ponieważ straciła zdolność zatrzymywania wody. Mają na to wpływ zaburzone procesy rogowacenia i złuszczania skóry. Do tych czynników należą niedobór lipidów, nieprawidłowa praca gruczołów łojowych i zbyt mała ilość sebum. Przyczyniają się do tego:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • choroby związane z zaburzeniami wydzielania sebum i potu;
  • choroby ogólnoustrojowe;
  • starzenie się skóry;
  • niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Nawilżamy suchą skórę

To najważniejsza część pielęgnacji suchej skóry. Wystarczy dobrać krem o odpowiednim składzie i regularnie go używać. Kosmetyk do suchej skóry powinien zawierać nawilżające, natłuszczające i odżywcze składniki. Wśród nich powinny znaleźć się: kwas hialuronowy, witaminy, filtr UV, lanolina, mocznik, roślinne oleje i woda termalna. Dzięki tym substancjom skóra zostanie zregenerowana, będzie chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a wszelkie podrażnienia znikną.

Oczyszczamy skórę suchą

Podczas oczyszczania suchej skóry nie używaj kosmetyków zwierających substancje silnie myjące lub wysuszające. Z tego powodu unikaj alkoholi, detergentów, mydeł, kwasów owocowych o wysokim stężeniu, parabenów i konserwantów. Gruboziarniste peelingi zastąp peelingami enzymatycznymi. Podczas oczyszczania suchej skóry bądź delikatna i uważaj, żeby nie naruszyć wrażliwego naskórka. Stosuj preparaty o kremowej formule i nawilżającym działaniu. Pamiętaj, żeby po kąpieli użyć kremu do twarzy i balsamu do ciała.

A ty jak dbasz o suchą skórę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *