Kolagen dla pięknej i młodej skóry

kolagen.jpg

Cześć!

Kiedy skóra traci młody wygląd, zaczynasz używać odpowiednich kosmetyków. Najważniejszym ich składnikiem powinien być kolagen. Ta substancja jest bowiem najlepsza, jeśli chodzi o przywrócenie cerze pięknego wyglądu. Dlaczego? Przeczytaj mój tekst, a się przekonasz.

Co to jest kolagen?

Kolagen odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich tkanek i narządów w naszym organizmie. Sam wyraz pochodzi z greki i oznacza produkujący lub generujący klej. Rzeczywiście kolagen działa jak klej, bo wchodzi w skład skóry, kości, chrząstek, ścięgien, zębów i rogówki oka. Kolagen występuje w połączeniu z kwasem hialuronowym i elastyną. Jego zadaniem jest nawilżenie i uelastycznienie skóry, a także zapewnienie kościom i ścięgnom stabilności. Jeżeli w organizmie znajduje się odpowiednia ilość kolagenu, to jest on bardziej odporny na szkodliwe czynniki pochodzące z zewnątrz.

Kolagen i jego działanie na organizm

Dzięki kolagenowi nasza skóra, włosy i paznokcie są mocne i piękne. Cera jest promienna, bez zmarszczek i nawilżona; włosy nie wypadają i mają naturalny blask; paznokcie nie łamią i nie rozwarstwiają się. Jednak wraz z wiekiem poziom kolagenu zmniejsza się, pogarsza się wygląd skóry, włosów i paznokci, układ kostny osłabia się. Na skórze pojawiają się zmarszczki, przebarwienia stają się bardziej widoczne, ilość wody w organizmie maleje. Nasza aktywność fizyczna zmniejsza się, coraz częściej zdarzają się złamania kości i zwichnięcia.

Kolagen w kosmetykach

Kolagen jest bardzo często składnikiem wielu kosmetyków. Ich działanie polega głównie na nawilżaniu, bo cząsteczka tego składnika jest zbyt duża, by mogła wniknąć do skóry. W przemyśle kosmetycznym zazwyczaj stosuje się kolagen morski pozyskany z ryb lub roślin. Znajdziemy go w kremach do twarzy, kremach pod oczy, balsamach do ciała, lakierach do paznokci i preparatach do włosów. Kolagen działa odżywczo, ochronnie i wygładzająco. Chroni skórę, włosy i paznokcie przed utratą wody.

A czy wy, dziewczyny, używacie kosmetyków z kolagenem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *