Usuwamy pomarańczową skórkę. Jak zrobić to skutecznie?

skora.jpg

Cześć dziewczyny!

Cellulit to zmora wielu kobiet, nawet tych młodych i wysportowanych. Pomarańczowa skórka i grudki tłuszczu nieestetycznie wyglądają na nogach, pośladkach i ramionach. Na szczęście jest kilka prostych sposobów pozbycia się tej przypadłości. O czym mówię? Zapraszam do lektury mojego świeżutkiego wpisu.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nic innego jak grudki tłuszczu nagromadzone pod skórą. Zbierają się na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Powstają na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tłuszczu, braku ruchu, diety ubogiej w witaminy, chorób i uwarunkowań genetycznych. Aby pozbyć się cellulitu, należy oddziaływać na skupiska tłuszczu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jak zrobić to skutecznie?

Kosmetyki i gadżety na cellulit

Do walki z cellulitem potrzebne ci będą kosmetyki złuszczające, rozgrzewające i ujędrniające. Wprawdzie nie usuną grudek tłuszczu w 100%, pomogą ci jednak wyrównać powierzchnię skóry, usunąć martwy naskórek i uelastycznić skórę ciała. Produkty powinny zawierać takie składniki jak: kofeina, koenzym Q10, algi, wino, witamina E i minerały.

W pielęgnacji skóry objętej cellulitem pomocne będą także masażery z wypustkami o różnej długości, specjalne gąbki i szczoteczki. Takie gadżety pomogą ci rozprowadzić kosmetyki, o których pisałam wcześniej. Dzięki tym akcesoriom zrobisz masaż, złuszczysz naskórek, a także poprawisz krążenie krwi i limfy.

Zabiegi na cellulit

Niektóre zabiegi na cellulit zrobisz sama w domu, inne dostępne są tylko w salonach kosmetycznych. Tkankę tłuszczową mogą usunąć, rozbić lub zniwelować w małym stopniu takie zabiegi jak: mezoterapia, endermologia, drenaż limfatyczny, body mix i body wrap. Ten ostatni zabieg przeprowadzisz samodzielnie w domu. Wystarczy, że na wypeelingowane ciało nałożysz kosmetyk ujędrniający, a potem owiniesz je folią. Po upływie około 20 minut skórę opłukaj i zastosuj produkt nawilżający. Pozostałe zabiegi polegają na: wytworzeniu podciśnienia, próżniowym masażu, użyciu lasera lub ostrzykiwaniu miejsc objętych cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *