Które mineralne cienie do powiek będą najlepsze?

kosmetyki-mineralne.jpg

Cześć dziewczyny!

Mineralne cienie do powiek to najlepsze i najbezpieczniejsze kosmetyki do makijażu. Wystarczy, że do rodzaju skóry dobierzesz odpowiednią konsystencję produktu, kolor i wykończenie. Jak to zrobić? Zapraszam do lektury.

Jaką formułę kosmetyku wybrać?

Prasowane i wypiekane cienie do powiek są najłatwiejsze do nakładania. Te pierwsze mogą mieć różne wykończenie: matowe, perłowe i z drobinkami. Natomiast cienie wypiekane można aplikować na mokro, dzięki czemu kolor będzie bardziej nasycony. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość makijażu oczu i zapobiec zbieraniu się kosmetyku w załamaniach powiek, to cienie zaaplikuj na bazę. Bardziej trwałymi mineralnymi cieniami są te o kremowej i płynnej konsystencji. Jak używać takich kosmetyków? Wystarczy, że nałożysz je opuszkami palców i rozetrzesz. Takie cienie mają zazwyczaj metaliczne wykończenie, są bardzo trwałe, odporne na ścieranie i nie zbierają się w załamaniach powiek.

Matowe vs perłowe wykończenie powiek

Matowe cienie do powiek idealnie sprawdzą się przy optycznym powiększeniu oczu. Dzięki nim z łatwością wymodelujesz powieki. Możesz wykorzystać je na każdą okazją: do pracy, na uczelnię lub na imprezę. Jeżeli na twojej skórze pojawiły się kurze łapki lub masz opadającą powiekę, to zastosuj matowe cienie. Natomiast perłowe cienie do powiek mogą podkreślać zmarszczki i nierówności skóry. Z drugiej strony świetnie nadają się do optycznego powiększania oczu. Zaaplikuj je w wewnętrznych kącikach i pod łukiem brwiowym, a efekt będzie rewelacyjny.

Mineralne cienie do powiek – bezpieczeństwo dla skóry

Wszystkie kosmetyki mineralne mają formułę bezpieczną dla wrażliwej skóry. Zawierają jedynie tlenki i dwutlenki różnych minerałów oraz minerały barwiące. Cienie do powiek dzielą się na mineralne cienie i sypkie pigmenty. Pierwsze z nich nakłada się bardzo łatwo, o ile zastosujesz je w minimalnej ilości. Drugie zaś są nieco trudniejsze do zaaplikowania, występują w wielu kolorach i dają bardziej wyrazisty efekt. Te, które zawierają perłowe drobinki, można nakładać palcem na środkową część powiek, dzięki czemu optycznie powiększysz oczy.

Czy wy też używacie mineralnych cieni do powiek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *