Jak dobrać bazę pod makijaż?

baza-pod-makijaz.jpg

Hej Dziewczyny!

Baza jest wyjątkowym kosmetykiem. Nie tylko utrwala makijaż, ale też wygładza skórę i jest w stanie ukryć przebarwienia i inne niedoskonałości naszej cery. Żeby jednak dobrze wypełniła swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do rodzaju skóry. Zanim wybierzecie bazę, najpierw musicie dokładnie określić typ cery. Właściwie dopasowana sprawi, że makijaż nawet po kilku godzinach będzie wyglądał świeżo.

Aplikacja tego produktu również ma znaczenie. Baza musi być nakładana bardzo cienką warstwą, w przeciwnym razie, zamiast utrwalić makijaż, sprawi, że błyskawicznie zniknie z twarzy.

Ze względu na wykończenie bazy dzielą się na rozświetlające, matowe, wygładzające.

Rodzaje baz pod makijaż

  • Silikonowa. To najpopularniejsza baza, która bardzo wygładza skórę i ułatwia nakładanie podkładu. Jest dobra dobrym rozwiązaniem dla lekkich podkładów o wodnej konsystencji. Wskazana dla osób z cerą suchą o dojrzałą.
  • Olejowa. Działa podobnie jak baza silikonowa. Pozostawia na skórze delikatną warstwę, która ułatwia rozprowadzanie podkładu oraz zwiększa przyczepność podkładu, powodując trwały efekt. Zamiast gotowej bazy z drogerii można użyć naturalnego olejku roślinnego, o lekkiej konsystencji, np. olejku z pestek malin lub oleju lnianego. Baza olejowa sprawdzi się przy lekkich i suchych podkładach mineralnych. Jest uniwersalna, ponieważ mogą jej używać zarówno posiadaczki cery suchej, jak i cery tłustej.
  • Glicerynowa. Gliceryna ma właściwości nawilżające, ale też bardzo dobrze wiąże wodę, Dzięki temu podkład stapia się ze skórą o i efekt wygląda bardzo naturalnie. Baza glicerynowa sprawdzi się tylko w przypadku podkładów wodnych. Podkłady mineralne i sypkie kosmetyki będą się warzyć.
  • Żelowa. Odpowiednia dla tłustej cery. Lekka baza, która nie obciąża skóry. Nie tworzy tłustej warstwy na skórze. Wygładza i nawilża skórę. Ma właściwości zmniejszające nadmierny łojotok. Współgra z kosmetykami mineralnymi i trwałymi podkładami.
  • Zastygająca. Przeznaczona dla cery tłustej. Matuje i zmniejsza widoczność porów. Absorbuje nadmierną ilość sebum. Niestety jest trudna do aplikacji- ciężko się rozprowadza.
  • Z krzemionką. Sprawdzi się na tłustej skórze. Matuje i wygładza, zmniejsza widoczność porów i innych niedoskonałości. Współgra wyłącznie z lekkimi podkładami.

Napiszcie, jakich baz pod makijaż Wy używacie? Które najlepiej się sprawdzają na Waszej skórze?

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *