Jak dbać o dłonie zimą? Moje sposoby na suche dłonie

jak-dbac-o-dlonie-zima.jpg

Zimą skóra dłoni wymaga wzmożonej pielęgnacji. Aby uniknąć przesuszenia i zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia, wystarczy zastosować się do kilku zasad.

Moje sposoby na suche dłonie zimą
Na pytanie, jak dbać o dłonie zimą, odpowiedziałabym krótko: jak zwykle. Moja pielęgnacja skóry dłoni jest taka sama latem, co zimą. Niedawno zauważyłam, że nie wszyscy podzielają mój pogląd.

1. Prawidłowe mycie rąk

W jaki sposób myjesz ręce? Zimą powinno używać się delikatnego mydła, które nie zawiera wielu związków zasadowych o właściwościach wysuszających skórę. Gdy wybieram mydło, szukam takiego, które:

  • ma odczyn zbliżony do pH naszej skóry, czyli 5,5,
  • zawiera krem nawilżający lub oleje roślinne.

Pamiętaj, że po powrocie z dworu nie powinno się myć zmarzniętych dłoni pod ciepłym, a tym bardziej gorącym strumieniem wody. Zacznij od chłodnego i stopniowo zwiększaj jego temperaturę. Ciepła woda podrażni Twoją skórę i wcale Cię nie ogrzeje.

2. Krem do rąk o właściwościach intensywnie nawilżających

Ręce powinno się myć bardzo często: po przyjściu do domu, po skorzystaniu z toalety, po kontakcie ze zwierzakiem, przed przygotowywaniem jedzenia i przed samym jedzeniem. Równie często należy kremować ręce. Zimą wybieram kremy silnie nawilżające, a tym z Was, które mają bardzo suche i zniszczone dłonie, polecam kremy do rąk o właściwościach regenerujących.

3. Peeling do rąk

Jeżeli skóra Waszych dłoni jest silnie przesuszona, zróbcie sobie peeling na dłonie, który je złuszczy, a także zmiękczy i udelikatni.

4. Nawilżająca maseczka lub odżywczy kompres

Kilka lat temu przeczytałam o domowych sposobach na regenerację dłoni i jeden z nich nawet wypróbowałam. Nałożyłam na dłonie grubą warstwę maseczki nawilżającej do twarzy, po czym założyłam zwykłe bawełniane rękawiczki i poszłam spać. Rano skóra dłoni była zmiękczona i nawilżona.
Zamiast maseczki do twarzy można użyć kremu nawilżającego z kolagenem lub pantenolem.

Odżywczego kompresu jeszcze nie testowałam, ale poleciła mi go koleżanka. Poradziła mi posmarować dłonie kremem lub maseczką do twarzy i założyć cienkie foliowe rękawiczki. Dłonie w rękawiczkach trzeba włożyć pod lekko rozgrzaną poduszkę elektryczną lub termofor na kilka minut.

A jakie są Wasze sposoby na suche dłonie zimą? Może Wy robiłyście sobie odżywczy kompres na dłonie i podzielicie się wrażeniami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *