Wiem, że kobiety nie pyta się o wiek, ale ile macie lat? Jeżeli więcej niż 20, na Waszej twarzy mogą zacząć się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne. Dlaczego? Mniej więcej wtedy skóra traci elastyczność, zwłaszcza w tych partiach, które często kurczą się i marszczą podczas śmiechu, zdziwienia i innych uczuć znajdujących odbicie na twarzy. Zmarszczki mimiczne pojawiają się więc w okolicach oczu i ust oraz na czole. Bruzdy i zagniecenia na skórze, które utrwalają się z każdym ruchem mięśni, zaczynają tworzyć stałe pionowe i poziome linie. Jak z nimi walczyć? Poznajcie moje sposoby na zmarszczki mimiczne.
Zmarszczki mimiczne – jak z nimi walczyć?
Utrzymaniu młodości skóry sprzyja odpowiedni styl życia, na który składa się wiele czynników, takich jak: stres, niezdrowa dieta, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, częste korzystanie z solarium i intensywne opalanie się.
Rodzina czy znajomi mówią Wam czasem: „Nie marszcz czoła” lub „Nie mruż oczu”? Ja to słyszę bardzo często. Niekontrolowana mimika może doprowadzić do trwałych zmarszczek mimicznych. Nie oznacza to oczywiście, że musicie przestać się śmiać i wyrażać jakiekolwiek uczucia; wystarczy, że będziecie kontrolować własną mimikę. Ja sama często łapię się na tym, że gdy nad czymś się zastanawiam, na moim czole i między oczami pojawiają się zmarszczki. Wiem, że to trudne do powstrzymania, ale możliwe.
Aby opóźnić powstawanie zmarszczek mimicznych, pijcie dużo wody oraz stosujcie kremy nawilżające z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Kosmetyki, po jakie sięgacie, powinny zawierać naturalne przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy pochodzenia roślinnego oraz witaminy, zwłaszcza A, C i E. Wszystkie wymienione „witaminy młodości” chronią skórę przed wolnymi rodnikami, które wysuszają skórę i osłabiają włókna kolagenowe. Zawierają je między innymi naturalne olejki, takie jak olej z marakui lub olej arganowy.
Masaż przeciwzmarszczkowy
Kolejnym sposobem na zmarszczki mimiczne, który sama stosuję, jest delikatny masaż przeciwzmarszczkowy. Warto wykonywać go raz dziennie, najlepiej wieczorem, podczas nakładania kremu. Nie powinien być zbyt długi (wystarczą 2-3 minuty) ani intensywny (skóra może się rozciągnąć, co przyspieszy jej wiotczenie).
Jak wykonać masaż przeciwzmarszczkowy? Zacznijcie od szyi, którą delikatnie pocierajcie od dołu w kierunku brody. Od środka brody masujcie skórę w stronę ucha, a następnie od końca nosa do ucha i skroni. Nie zapomnijcie o masażu wokół nosa. Masaż czoła zacznijcie od miejsca między brwiami, kierujcie się ku górze czoła i skończcie na skroniach.
Zabiegi na zmarszczki mimiczne
Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki mimiczne polegają na wstrzykiwaniu wypełniaczy. Efekty zabiegów nie są trwałe i należy je powtarzać co 6-12 miesięcy. Z kolei zabiegi skracające i regenerujące włókna kolagenowe spowodują lekkie spłycenie zmarszczek.
- Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy, który występuje w skórze, odpowiada za jej nawilżenie i dobrą kondycję kolagenu. Wstrzyknięty w zmarszczki, powoduje natychmiastowy efekt wypełnienia. Można go stosować w celu pozbycia się zmarszczek z okolic oczu i ust oraz bruzd na czole. Przez maksymalnie 2 dni po zabiegu skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona. Kwas hialuronowy jest metabolizowany przez organizm, dlatego wchłonie się w ciągu roku. Po upływie tego czasu zabieg warto powtórzyć. - Wypełnianie zmarszczek botoksem
Wstrzykiwanie botoksu powoduje paraliż mięśni, które przed zabiegiem odpowiadają za powstawanie zmarszczek poprzez kurczenie się. Efekty botoksu są widoczne po 7-14 dniach i utrzymują się do 6 miesięcy. - Usuwanie zmarszczek laserem
Zabieg jest wykonywany laserem frakcyjnym, który nie przerywa ciągłości skóry. Wiązka lasera kierowana jest w głąb skóry, gdzie dokonuje mikrouszkodzeń. Te ostatnie pobudzają odbudowę skóry i namnażanie nowych komórek. Po 4-6 tygodniach skóra regeneruje się, a zmarszczki zostają spłycone. Polecam Wam serię złożoną z 6 zabiegów, której efekty mogą utrzymać się nawet przez kilka lat. - Mezoterapia na zmarszczki
Zabieg mezoterapii ma na celu nie usunięcie zmarszczek, lecz poprawienie jędrności i napięcia skóry, co może doprowadzić do zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatów, które mają pobudzić i zregenerować skórę. W walce ze zmarszczkami najskuteczniejszy okaże się preparat z kwasem hialuronowym. - Termolifting na zmarszczki
Termolifting polega na podgrzewaniu wewnętrznych warstw skóry bez uszkadzania naskórka. Fale radiowe lub podczerwień podwyższają temperaturę, co kurczy włókna kolagenowe oraz przyspiesza odbudowę skóry i produkcję nowego kolagenu. Termolifting sprawia, że skóra jest zagęszczona, jędrna i elastyczna, a drobne zmarszczki zostają spłycone.
Jakie są Wasze sposoby na zmarszczki mimiczne? Wystarcza Wam odpowiednia pielęgnacja czy wspomagacie się zabiegami? Czekam na Wasze rady w komentarzach!
Dodaj komentarz