Przyjęło się, że jeśli peeling, to tylko twarzy lub ciała. Mało kto myśli o tym, że złuszczać warto też skórę głowy. Bo jak niby zrobić peeling, mając na głowie tyle włosów? Są na to sposoby i właśnie o nich dowiesz się więcej w tym wpisie.
Peeling skóry głowy – zalety
Po co robić peeling skóry głowy? To pytanie, które pewnie zadaje sobie wiele osób, słyszących po raz pierwszy o tym zabiegu. Prawda jest taka, że jest to zabieg, który ma swoje mocne uzasadnienie. Powodów, dla których warto robić peeling skóry głowy, jest wiele i równie wiele ma on zalet.
Okazuje się, że peeling skóry głowy (jeśli robimy go regularnie):
- poprawia krążenie w skórze głowy i jej odżywienie,
- wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu,
- w naturalny sposób przyspiesza wzrost włosów,
- wpływa korzystnie na kondycję i wygląd włosów,
- pomaga doczyścić skórę głowy np. z resztek kosmetyków,
- minimalizuje ryzyko podrażnień, swędzenia czy łupieżu.
Co może się stać, gdy nie będziemy regularnie robić peelingu skóry głowy?
Jeśli nie odważymy się na robienie peelingu skóry głowy, opcji jest kilka. Albo nie stanie się nic, bo kosmetyki, których używamy do dbania o włosy, są dobrze dobrane. Albo nie będziemy domywać włosów, u ich nasady zaczną się gromadzić resztki produktów pielęgnacyjnych i tych do stylizacji, a wtedy to już prosta droga do podrażnień, swędzenia, przetłuszczania się skóry głowy i łupieżu. Ta druga opcja jest niestety znacznie częstsza, dlatego regularny peeling głowy zalecany jest każdemu – niezależnie od typu włosów i sposobu pielęgnacji.
Peeling skóry głowy krok po kroku
Zrobienie peelingu skóry głowy w zaciszu domu to nic trudnego. Wystarczy odpowiedni kosmetyk i wolna chwila.
Krok 1. Przed peelingiem trzeba umyć włosy tak jak zwykle.
Krok 2. Następnie u nasady zwilżonych włosów nałożyć peeling.
Krok 3. Peeling należy rozprowadzić po skórze, masując głowę.
Krok 4. Masaż powinien trwać od 3 do 5 minut, nie dłużej.
Krok 5. Na koniec trzeba dokładnie spłukać peeling z włosów.
Jaki peeling do skóry głowy wybrać?
Jeśli chodzi o rodzaje peelingów skóry głowy, to wyróżniamy dwa podstawowe typy. Oczywiście sposób użycia może się nieco różnić w zależności od tego, jaki peeling wybierzemy. Warto kierować się po prostu instrukcją.
- PEELING MECHANICZNY – tradycyjny peeling ziarnisty, w którym złuszczanie odbywa się za sprawą drobinek peelingujących zatopionych w kremowej lub żelowej formule. Z powodzeniem można zrobić go w domu, mieszając np. szampon lub olej do włosów (służą jako baza) z solą morską, cukrem, pokruszonymi płatkami owsianymi albo pestkami malin.
- PEELING ENZYMATYCZNY – peeling, w którym złuszczanie odbywa się za sprawą specjalnych enzymów, które przyspieszają ten naturalny proces. Jest skuteczny w pozbywaniu się martwego naskórka, ale stosuje się go nieco inaczej (bez masażu) i nie pobudza tak bardzo krążenia jak peeling mechaniczny.
Który peeling skóry głowy Ty wybierzesz?
Dodaj komentarz