Wyczesana fryzura. Jak prawidłowo szczotkować włosy?

wlosy.jpg

Cześć!

Szczotkujemy włosy nie tylko po to, żeby ładnie wyglądały i dobrze się układały. Robimy to także w celu pobudzenia cebulek włosowych, masażu i poprawienia krążenia krwi. Sprawdź, jak prawidłowo szczotkować włosy i jakich akcesoriów do tego używać.

Jak czesać?

Włosy powinno czesać się dwa razy dziennie. W ten sposób pozbędziesz się włosów, które wypadły i które mogłyby przeszkadzać przy układaniu fryzury. Zanim zaczniesz szczotkowanie, rozplącz palcami pasemka; dzięki temu unikniesz szarpania i wyrywania kosmyków. Włosy rozczesuj od dołu do góry – zacznij od końcówek, a następnie z czubka głowy rozprowadź sebum na całą resztę pasemek. Jest to bardzo dobry sposób na nabłyszczenie fryzury i masaż głowy. Taki sposób czesania pobudza krążenie krwi.

Czym czesać?

Szczotki i grzebienie dobieraj do rodzaju włosów. Do cienkich włosów używaj akcesoriów z elastycznymi końcówkami, dzięki którym szczotkowanie będzie przyjemne i bezpieczne dla skalpu. Szczotki lub grzebienie ze średnio twardymi końcówkami polecane są do włosów normalnych. Włosy grube najlepiej jest wyszczotkować mało elastycznymi i twardymi grzebieniami, których wypustki są zakończone kulkami.

Pomocne zasady szczotkowania

Nigdy nie dziel się szczotką z innymi, bo może to spowodować łupież i inne choroby skalpu. Wybieraj szczotki, które ograniczają łamliwość i wypadanie włosów, a także w prosty i bezbolesny sposób rozczesują pasemka i masują skórę głowy. Czy wiesz, jak rozczesać kręcone włosy? Wyszczotkuj je od spodu i z wierzchu. Najłatwiej jest wyszczotkować je po umyciu; rób to jednak rzadziej niż włosy cienkie, normalne lub grube. I co najważniejsze, zanim zastosujesz drogie i profesjonalne kosmetyki lub zabiegi, zacznij od prawidłowego szczotkowania włosów.

A wy jak czeszecie włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *