Piasek na stopach, czyli o tym, jak uprzyjemnić sobie plażowanie

plaża bałtyk

Sezon wakacyjny w pełni, więc pewnie większość z was częściej bywa na plaży – czy to nadmorskiej, czy też miejskiej lub nad jeziorem. Nieważne gdzie spędzamy miłe, ciepłe wieczory. Niezależnie od miejsca problem jest jeden i ten sam – przyklejający się do stóp i nóg żółty piasek, którego trudno się pozbyć!

Kocham plażowanie, ale…

Odpoczynek nad wodą to naprawdę najlepszy sposób na zrelaksowanie się. Uwielbiam spędzać wakacyjne wieczory nad pobliskim jeziorem. Plażowanie ma oczywiście swoje zalety i jest jedną z popularniejszych form letniej aktywności (chociaż dla niektórych plaża = leżenie plackiem na piasku).

Niestety pobyt na plaży ma też swoje wady np. wszędobylski piasek. Wsypuje się wszędzie i już po krótkiej kąpieli w jeziorze (morzu, basenie, wszystko jedno) oblepia stopy, łydki, uda i inne części ciała. A takiej panierki trudno się pozbyć bez podrażnienia skóry, bo strzepywanie lub ścieranie piasku przyklejonego do skóry można porównać do bardzo silnego peelingu mechanicznego, który nie zawsze chcemy sobie zafundować.

Jak w prosty sposób oczyścić stopy z piasku?

Istnieje prosty sposób na oszczędzenie sobie piachu w butach, który odkryłam niedawno. Wystarczy wziąć na plażę talk lub puder dla dzieci. Posypanie wilgotnych i oklejonych piachem stóp taką zasypką sprawi, że z łatwością usuniemy piasek w jednej chwili. Po wyjściu z wody na plażę siądź na ręczniku i posyp zapiaszczone stopy talkiem. Wetrzyj go w skórę, co sprawi, że kosmetyk pochłonie wilgoć. Piasek będzie się osypywał praktycznie sam. Oczywiście sposób działa także na innych częściach ciała, więc polecam go przetestować.

Mam dla was jeszcze garść innych lifehacków, które mogą się przydać.

Plażowe triki – dodatek

1. Telefon umieść w zwykłym hermetycznym woreczku, aby zabezpieczyć go przed wilgocią, kurzem, piachem i wszystkim, co może mu zaszkodzić.

2. Zamiast ręcznika zabieraj na plażę prześcieradło z gumką. Jeśli w jego rogach postawisz kilka ciężkich rzeczy np. plecak, torbę, lodówkę przenośną i podniesiesz krawędzie prześcieradła do góry, nie nasypie się do niego piasek.

3. Zamiast stosować śmierdzące i bardzo chemiczne środki od owadów, posmaruj się dziecięcą oliwką. Nie odstrasza ona owadów aż tak dobrze, ale doskonale powstrzymuje je od ukąszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *