Jak wybrać odcień podkładu, gdy kupujesz w drogerii i przez Internet?

podklad.jpg

Cześć!

Dziś mega przydatna rzecz dla wszystkich fanek perfekcyjnego makijażu. Ponieważ wiele dziewczyn ma problem z doborem odpowiedniego odcienia podkładu, postanowiłam udzielić wam kilku cennych wskazówek. Dowiecie się, jak dopasować kolorówkę do cery wtedy, kiedy jesteście na zakupach w drogerii i gdy zamawiacie przez Internet.

Jak zamówić podkład przez Internet?

Najprostszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie siatki podkładów. Jest to zazwyczaj duża tabela podzielona na typy cery i odcienie poszczególnych podkładów. Innym rozwiązaniem jest zamówienie małych i tanich próbek. Niektóre marki kosmetyczne praktykują takie rozwiązanie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprawdza się rewelacyjnie.

Jak dobrać podkład do cery?

Zakupy w drogerii wyglądają nieco inaczej. Najpierw musisz określić typ swojej cery. Chłodny typ ma różowawe tony, naczynka krwionośne są niebieskie lub fioletowe, skóra trudno się opala i dochodzi do podrażnień. Ciepłe typy cery mają zabarwienie brzoskwiniowe, beżowe i oliwkowe. Naczynka krwionośne są zielonkawe, oliwkowe lub brzoskwiniowe. Taka skóra szybko się opala na złoty brąz lub ciemną oliwkę. Niektóre marki kosmetyczne mają podkłady w neutralnych odcieniach. Najczęściej są to beże, które jednak nie będą pasowały do większości z was.

WAŻNE!

Kolor twarzy i podkładu powinien zgadzać się z kolorem skóry całego ciała. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której buzia i dekolt będą się od siebie różniły – a takie przypadki znasz zapewne z telewizji. Prezenterka lub celebrytka nie mają makijażu poniżej szyi, bo tę część ciała zasłoni bluzka. Niestety nie zawsze tak jest.

Wybierasz podkład? Uważaj na te sprawy

  1. Zaczerwieniona buzia to częsty problem wielu dziewczyn. Te wybierając podkład, szukają odcieni z różowym pigmentem, a o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór podkładu z żółtymi tonami, które zamaskują czerwone plamki, popękane naczynka krwionośne, podrażnienia lub inne niedoskonałości.
  2. Jasna cera to nie to samo co chłodny odcień cery. Dziewczyny o takim odcieniu skóry twarzy szukają jasnych podkładów. Tymczasem powinny używać produktów o żółtym zabarwieniu, bo te doskonale stopią się z cerą.
  3. Bardzo często dziewczyny wybierają taki odcień podkładu, jaki po prostu im się podoba. I robią to bez żadnych testów. No niestety, moje panie, musimy wybrać taki odcień kosmetyku, który idealnie stapia się z kolorytem naszej buzi.

Gdzie przetestować podkład?

Na policzku, żuchwie, a może na nadgarstku? Podkłady testuje się na żuchwie lub blisko niej, na skórze, która nie jest zaczerwieniona. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kilku odcieni i zaaplikowanie ich obok siebie. Następnie poczekajmy dłuższy czas i sprawdźmy, który z nich jest najmniej widoczny. Dobrze jest wybrać podkład o pół tonu jaśniejszy. Aby móc poprawnie dopasować odcień kosmetyku, należy wyjść na światło słoneczne. Wtedy najlepiej ocenimy, czy dany podkład jest właśnie dla nas. A jeżeli kompletnie nie wiesz, który odcień do ciebie pasuje, to poproś o poradę profesjonalistkę.

Jakiego podkładu używacie najchętniej, dziewczyny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *