Jak suszyć, czesać i stylizować włosy? Poradnik dla każdej dziewczyny

wlosy.jpg

Cześć!

Nie ma chyba takiej dziewczyny, która nie chciałaby, żeby jej fryzura zawsze wyglądała świetnie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie suszenie, czesanie i stylizowanie włosów. Jak to zrobić? Dowiesz się z mojego poradnika.

Jak suszyć włosy?

Podobno najlepszą metodą suszenia włosów jest pozostawienie ich do wyschnięcia. A co jeśli nie masz czasu i na już musisz wyglądać perfekcyjnie? Dokładnie rozczesz pasemka, a potem wetrzyj w nie kosmetyk termoochronny. Użyj niskiej temperatury i włącz funkcję jonizacji. Dzięki temu nie zniszczysz włosów i zapobiegniesz ich elektryzowaniu się. Kiedy włosy będą suche, ustaw nawiew zimnego powietrza. W ten sposób łuski włosowe i pory skóry będą zamknięte. Na koniec zabiegu użyj produktu wygładzającego i nabłyszczającego.

Jak szczotkować włosy?

Nie należy szczotkować włosów zbyt często. Wystarczy, że zrobisz to dwa razy na dzień i zaraz po umyciu głowy. Podczas rozczesywania pasemek nie używaj siły; bądź delikatna. Jeżeli będziesz szarpała włosy, możesz je połamać lub osłabić i doprowadzić do wypadania. Niepoprawne szczotkowanie może także doprowadzić do elektryzowania i puszenia się włosów. Jeśli chcesz tego uniknąć, korzystaj z grzebieni i szczotek wykonanych z naturalnych materiałów.

Jak stylizować włosy?

Jeżeli nie masz pomysłu na swoją fryzurę, zaufaj specjalistom. Oni podpowiedzą ci, w jakiej fryzurze wyglądasz korzystnie. Pamiętaj też, żeby regularnie podcinać końcówki i odświeżać uczesanie. Jeżeli chcesz ładnie wyglądać, wystarczy, że fryzjera odwiedzisz co dwa miesiące. Stylizacja włosów przede wszystkim powinna być naturalna. Unikaj rozjaśniania, częstego farbowania i traktowania włosów wysoką temperaturą. Nie używaj gumek, które składają się z metalowych elementów. Mogą wyrywać i odkształcać włosy. Nie związuj ciasno włosów, bo osłabisz cebulki i doprowadzisz do wypadania.

A jak wy, dziewczyny, dbacie o włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *