Jak po wakacjach zadbać o włosy?

wlosy.jpg

Cześć dziewczyny!

Gorące słońce, słona woda i suchy wiatr… Włosy na wakacjach nie mają łatwo. Kiedy ty cieszysz się piękną pogodą i wypoczynkiem, twoja fryzura narażona jest na uszkodzenia i przesuszenie. A kiedy wakacje się kończą, widać, co letnia pogoda zrobiła z twoimi pasemkami. Koniecznie musisz je zregenerować i odświeżyć. Jak się do tego zabrać?

Po pierwsze, mycie

Ze skóry głowy musisz wypłukać ziarenka piasku, morską sól i inne zanieczyszczenia, które mogły dostać się pomiędzy pasemka podczas wakacji. Dlatego po każdym opalaniu się i po zakończeniu sezonu urlopowego porządnie zadbaj o swoje włosy. Umów się na zabieg regeneracyjny u fryzjera; natomiast dalszą pielęgnację kontynuuj w domu. Pamiętaj o regularnym myciu głowy; najlepiej będzie, jeśli zrobisz to dwa razy z rzędu. Po co włosy myć aż dwa razy? Za pierwszym razem usuwasz kurz, brud i wszystkie inne zanieczyszczenia, które znajdowały się na pasemkach. Drugie mycie otwiera łuski włosowe i pozwala na rozpoczęcie zaawansowanej pielęgnacji. Dopiero teraz możesz nałożyć maseczkę lub odżywkę, które wchłoną się o wiele lepiej i zaczną działać szybciej.

Po drugie, podcinanie

Nie tylko odżywianie, ale i regeneracja są ważne podczas powakacyjnej pielęgnacji włosów. Dlatego kiedy tylko wrócisz z urlopu, idź do fryzjera i podetnij zniszczone końcówki. Słońce, wiatr i woda zrobiły swoje: końce włosów są rozdwojone, a pasemka suche i matowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie podcięcie zniszczonych włosów i poddanie się zabiegom regeneracyjnym. Nie protestuj, kiedy fryzjer będzie chciał obciąć aż kilkanaście centymetrów.

Po trzecie, inne sposoby regeneracji

Do regeneracji włosów po lecie stosuję olejki kosmetyczne. Nakładam je od połowy długości pasemek około godziny przed myciem. Po upływie tego czasu głowę dokładnie myję, suszę i stylizuję. Aby efekt modelowania był jeszcze lepszy, kilka kropelek olejku nakładam na suche pasemka. Jeżeli i wy zdecydujecie się na taką pielęgnację, pamiętajcie, żeby nie aplikować olejku na skórę głowy – mógłby przetłuścić skalp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *