Problem cellulitu dotyczy większości kobiet i każda z nich radzi sobie z nim w inny sposób. Jedną z metod walki z pomarańczową skórką jest masażer na cellulit. Ich wybór jest ogromny, a zależy od preferencji użytkowniczki i zasobności jej portfela. Pocieszę Was (albo zasmucę): niezależnie od tego, jaki masażer na cellulit wybierzecie, musicie używać go regularnie, bo w przeciwnym razie efekty będą żadne. Zanim ustalimy, jakie są rodzaje masażerów na cellulit, i podpowiem Wam, jaki masażer wybrać, wyjaśnię, co to w ogóle jest cellulit i jakie są przyczyny cellulitu. Czym charakteryzuje się drewniany, ultradźwiękowy, próżniowy i elektryczny masażer na cellulit oraz czym są bańki chińskie na cellulit?
Jaki masażer na cellulit wybrać? Rodzaje masażerów na cellulit
Drewniany masażer na cellulit
Drewniany masażer to jeden z najprostszych i najtańszych urządzeń tego typu. Polecam go Wam, jeżeli macie problemy z przepływem limfy i nadmiarem tkanki tłuszczowej, na przykład na udach lub pośladkach. Do pielęgnacji tych partii ciała sprawdzi się masażer z wypustkami.
Jeżeli interesuje Was drewniany masażer na cellulit, musicie zwrócić uwagę na jego wykonanie; powinno być solidne, ponieważ masaż wymaga użycia siły. Masażery plastikowe są mniej trwałe, dlatego szybko trzeba je wymieniać. Główną zaletą manualnych masażerów jest to, że masaż z ich wykorzystaniem można wykonywać wszędzie. Według mnie najprzyjemniejsze są zabiegi pod prysznicem z użyciem oliwki do ciała lub po nałożeniu kremu ujędrniającego.
Ultradźwiękowy masażer na cellulit
Ultradźwiękowy masażer na cellulit emituje ultradźwięki; one powodują wibracje pod skórą i w efekcie rozbijają grudki tkanki tłuszczowej. Tego typu masaż pozwoli Wam na regulowanie temperatury, która nie jest bez znaczenia przy pozbywaniu się cellulitu.
Dobry ultradźwiękowy masażer posiada kilka opcji masażu, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Jego dodatkowym elementem jest akumulator lub ładowarka.
Próżniowy masażer na cellulit
Próżniowy masażer na cellulit jako jedyne urządzenie tego typu pobudza pracę układu immunologicznego, a dermomasaż oddziałuje na głębsze tkanki skóry. Podczas zabiegu dochodzi do zasysania wybranej partii ciała. W przeciwieństwie do ręcznych masażerów antycellulitowych – próżniowy masażer na cellulit nie powinien być stosowany przez długi czas.
Próżniowy masażer na cellulit daje lepsze i szybsze efekty niż pozostałe masażery, mimo to nie jest zbyt chętnie wybierany. Dlaczego? Myślę, że ze względu na ból, jaki może sprawiać masaż z jego wykorzystaniem. Nieodpowiednie dostosowanie intensywności zabiegu skutkuje nawet pękaniem naczynek krwionośnych. Istnieją masażery próżniowe z możliwością regulowania mocy masażu i bez takiego udogodnienia. Te pierwsze są oczywiście droższe.
Elektryczny masażer na cellulit
Masażer elektryczny na cellulit to optymalne rozwiązanie dla tych z Was, które nie lubią używać siły podczas zabiegu antycellulitowego. Wystarczy, że go włączycie i przytrzymacie przy skórze. Przyznajcie, że to wymaga znacznie mniej wysiłku niż manualny masaż drewnianym masażerem, prawda? Do masażera elektrycznego radzę dokupić zestaw kosmetyków, to znaczy peeling i krem ujędrniający. Nałóżcie je tuż przed masażem właśnie w takiej kolejności.
Bańki chińskie na cellulit
Bańki chińskie dostaniecie w prawie każdej aptece. Warto od razu kupić cały zestaw, który składa się z czterech baniek różnej wielkości przeznaczonych do masowania różnych partii skóry pokrytych cellulitem.
Prawidłowo stosowane bańki chińskie rozbijają tkankę tłuszczową nagromadzoną bezpośrednio pod skórą, a w efekcie redukują cellulit i tym samym ujędrniają skórę.
Co to jest cellulit?
Cellulit (inaczej pomarańczowa skórka) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Często uwidacznia się po okresie dojrzewania, gdy przybieramy na wadze, a w przypadku kobiet nasila się podczas menopauzy lub ciąży. Cellulit jest właśnie domeną kobiet i bardzo rzadko występuje u mężczyzn.
Pomarańczowa skórka często wynika z nadmiaru estrogenów w organizmie. Istnieje wiele sposobów na cellulit; poza masażerami należą do nich kremy i peelingi antycellulitowe oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne.
Przyczyny cellulitu
Dlaczego cellulit dotyka prawie wyłącznie kobiet? Zrozumiecie, gdy podam Wam przyczyny cellulitu. Po pierwsze, włókna kolagenu i elastyny, które tworzą tkankę łączną, u kobiet układają się równolegle, co umożliwia komórkom tłuszczowym swobodne przesuwanie się między nimi. Z kolei u mężczyzn włókna kolagenowe i elastynowe są ułożone jak siateczka, czym znacznie utrudniają przemieszczanie się komórek tłuszczowych. Po drugie, tkanka łączna kobiet jest delikatniejsza i elastyczniejsza, ponieważ musi rozciągać się w czasie ciąży, co sprzyja rozwojowi cellulitu. Ponadto komórki tłuszczowe mężczyzn są płaskie, więc rozszerzają się horyzontalnie, z kolei kobiece komórki tłuszczowe są sferyczne, dlatego przemieszczają się ku górze, czyli w stronę skóry.
Czy Wy stosowałyście kiedyś masażer na cellulit? Jeżeli tak, to jaki? Byłyście zadowolone z efektów? Może wolicie inne sposoby na skórkę pomarańczową? Czekam na Wasze sugestie!
Dodaj komentarz