Pęknięty, ułamany, uszkodzony, a do tego bolący. Jeżeli ty też zmagałaś się z takimi problemami z paznokciami, to sprawdź, jak pomógł mi zabieg rekonstrukcji paznokcia. Być może pójdziesz moim przykładem i zadbasz o swoje dłonie.
Co to jest rekonstrukcja paznokcia?
Zabieg rekonstrukcji paznokcia polega na przywróceniu naturalnego kształtu i wyglądu jego płytki. Nie zawsze całkowita odbudowa będzie możliwa za pierwszym razem. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia i indywidualnego podejścia do klientki. Rekonstrukcję paznokcia wykonuje się tylko wtedy, gdy nie ma stanu zapalnego, a rana jest zaleczona. Zabieg przeprowadza się przeważnie zwykłym żelem. W cięższych przypadkach poleca się lecznicze produkty stosowane w gabinetach kosmetycznych i podologicznych.
Produkty do rekonstrukcji paznokci
Do rekonstrukcji paznokcia używa się żeli lub masy i fizeliny o właściwościach leczniczych. Żel utwardza się pod lampą UV lub LED, natomiast masa schnie dłużej, na wolnym powietrzu i bez użycia lampy utwardzalnej. Fizelina jest miękkim materiałem i służy do kształtowania razem z żelem lub masą. Dobrze sprawdza się także przy tamponowaniu wału paznokciowego w stanach zapalnych i zabiegach pedicure.
Czy wiesz, że…
…produkty do rekonstrukcji paznokci dostępne są w różnych kolorach, a na koniec zabiegu można zrobić manicure lub pedicure hybrydowy? Żel znajdziesz w kolorze różowym, beżowy róż lub przezroczystym. Aby osiągnąć naturalny efekt, kosmetyczka lub podolog dopasowuje odpowiedni odcień preparatu.
Żele do rekonstrukcji paznokci mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich przy paznokciach zarażonych grzybicą oraz do uzupełnienia porysowanych, szorstkich i nierównych paznokci stóp i dłoni. Żel stosuje się również w przypadku paznokci wrastających, popękanych i łamliwych.
Jak wygląda rekonstrukcja paznokci?
Za pomocą diamentowych lub ceramicznych frezów szlifuje się płytkę paznokcia lub jej krawędzie. Następnie przemywa się ją płynem odtłuszczającym oraz nakłada się cienką warstwę żelu i fizelinę. Całość utwardza się w lampie przez 2 minuty lub więcej, a potem nakłada się drugą warstwę. Liczba warstw jest uzależniona od uszkodzenia paznokcia. Na koniec za pomocą frezu lub pilnika formuje się ostateczny kształt paznokcia.
Dodaj komentarz